Kemer Bölgesi ve Kemer Otelleri  

Genel Bilgiler

M.Ö. 690’a kadar uzanan geçmişiyle, tarihin önemli liman ve ticaret kentlerinden biri olan, doğanın en güzel köşelerinden birinde yüzyıllardır gelişen bir miras: Kemer.
Antik dönemlerden kalan eserlerinin ve tarihi yapılarının yanında muhteşem doğası ile sizi saracak olan Kemer, birbirinden farklı aktiviteleriyle size hayal edemeyeceğiniz zamanlar yaşatacak.

Batı Toros Dağları’nın eteklerinde bulunan, Akdeniz iklimine sahip bu müthiş beldenin adı, dağın eteklerine sellerden korunmak için örülen 23 km’lik taş duvardan geliyor.

Beldibi bölgesinden Tekirova açıklarına kadar olan tüm sahil, doğal plajdır ve burada pek çok liman ve koy görmeniz mümkündür.

Tarihin izlerini taşıyan birçok bölgenin bulunduğu Kemer; Olympos Antik Kenti, Adrasan, Üç Adalar ve daha pek çok antik kente ve esere ev sahipliği yapıyor.

Kemer in en eski tarihi MÖ 690 yılına dayanmaktadır. Phaselis antik kentinin kuruluşu bu tarihe dayanmaktadır.

Uluslararası birçok etkinliğin de yapıldığı Kemer, kaçırmak istemeyeceğiniz güzelliklerle dolu.

Deniz, güneş, kum kombinasyonunun en güzel örneklerinden birine şahit olacağınız, tarihle iç içe geçireceğiniz zamanlar için Kemer sizleri bekliyor!

Gezilecek Yerler

Yeryüzündeki tüm güzellikleri barındıran, bunları tarihle harmanlayan eşsiz bir bölge olan Kemer, pek çok alternatifle misafirlerini karşılıyor.

Kemer’in en çekici yanlarından biri elbette ki uçsuz bucaksız maviliklerle donanmış sahilleri. Deniz, dağlar ve ormanın bir araya geldiği noktalar, ziyaretçilerin en çok büyülendiği manzaralardan birini oluşturuyor.

Tarih öncesine ait mağaraların bulunduğu Kemer, büyük gizemlerini sizlere paylaşmak için hazır! Beldibi Mağarası, tarihin derinliklerine ait eserler barındırırken, Molla Deliği mağarası da müthiş manzarasıyla sizi şaşırtabilir.

Antik kentleriyle göz kamaştıran Kemer’de, özellikle Olympos büyük ilgi görüyor. Yunan Mitolojisi’nde tanrıların oturduğu varsayılan dağ olarak bilinen Olympos, tüm Antalya’nın en çok ziyaret edilen ve muhteşem coğrafyasıyla misafirlerine unutulmaz zamanlar yaşatan bir belde. Caretta caretta’ların dünya üzerinde yaşadığı sayılı bölgelerden biri olan Olympos’u yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz.

olimpos

olympos

Phaselis, Helenistik dönemden günümüze kadar ulaşan bir diğer antik kent olarak Kemer’de tüm görkemiyle bulunuyor. O döneme ait eserlerin bir kısmının hala ayakta olmasıyla birlikte, üç liman tarafından çevrelenmiş olan kent, Roma döneminde de piskoposluğun merkezi kabul ediliyordu. Kuzeyinde yer alan İdyros da bir başka antik kent olarak Kemer’de bulunuyor.

faselis antik kenti
Phaselis Antik Kenti

faselis-dalis

Beldibi’nde bulunan Kaya Sığınakları, az sayıda kişilerden oluşan insanların sığınabilecekleri yerleri oluştururken, Çınarlı’da bulunan Chimera (Yanartaş)’daki kayalar kendi kendilerine yanarak renk değiştiriyor. Anadolu Mitolojisi’nde önemli bir yere sahip olan bu kayalar, inanılmaz bir görsellik oluşturuyor.

kaya-sığınakları

chimera-yanartaş
chimera-yanartaş

Kemer’de bulunan 320 yat kapasiteli liman ve 52 km’lik sahil şeridi, Mavi Bayrak almış ve muhteşem manzaraya sahip olan yerlerden biridir.

kemer-limani
kemer limanı

Adrenalin dolu pek çok spor da Kemer’de kendine yer buluyor. Tahtalı Dağı’nda yamaç paraşütü yapabilir, Göynük Kanyonu’nda ve Kemer’den Toroslar’a uzanan rotalarda safari turlarına katılabilir, binicilik ve bisiklet turlarını da tercih edebilirsiniz.

Siz de sınırsız olanaklarla unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız, çantanızı şimdiden hazırlayın!

Etkinlikler

Tarihi ve doğal güzelliklerle donanmış olan Kemer, düzenlediği festival ve etkinliklerle de misafirlerine keyifli zamanlar yaşatıyor.

Phaselis Sanat Etkinlikleri, sanatseverleri buluştururken, Kemer Karnavalı sizi muhteşem bir festivalin içine çekiyor.

Kemer Off-Shore Yarışları ve Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağı ile spor tutkunları da buradaki yerlerini alıyor.

Özellikle dalış meraklılarının sabırsızlıkla bekledikleri Kemer Uluslararası Sualtı Günleri, bölgenin müthiş güzelliklerinin tanıtıldığı ve birçok dalışın yapıldığı günler olarak yer buluyor.

kemer-su-alti-dalis

Her yıl düzenlenen Kemer Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali ise pek çok konser ve etkinliklerle Haziran ayında katılımcılarını bekliyor.

Siz de tatilinizin yanında eğlenceli zamanlar geçirmek istiyorsanız, Kemer’e bekleniyorsunuz!

Nasıl Giderim

Türkiye’nin ulaşım açısından en zengin kentlerinden Antalya’da bulunan Kemer, merkeze 42 km uzaklıktadır.

İstanbul havalimanlarından kısa süreli bir uçuşla Antalya Havalimanı’na gelebilir, buradan hareket eden araçlarla Kemer’e ulaşabilirsiniz.

Karayolunu tercih edenler içinse Türkiye’nin pek çok ilinden karşılıklı olarak gerçekleştirilen Antalya seferleriyle de şehre geldikten sonra Kemer’e kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Şehir merkezinden sıklıkla hareket eden ulaşım araçları ile 1 saat süren kısa ve manzaralı bir yolculuğun ardından Kemer’e varabilirsiniz.

Turistik yatlarla da ulaşabileceğiniz Kemer’in muhteşem koylarını ve manzaralarını deniz üzerinden görebilir, bu keyifli yolculukla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Siz arkanıza yaslanın ve yalnızca yolculuğunuzun keyfini çıkarın!

 

Kemer Otelleri

limak_limra_kemer

club_zigana_kemer

club_salima

club_phaselis

Pgs Hotels World Palace

Pgs Hotels Kiriş Resort

sailors-beach-hotel

Phaselis-Hill-Resort

Loceanica Hotel Kemer

belport-beach-hotel

Club-Boran-Mare-Beach

Crystal Flora Beach Resort

Crystal Aura Beach Resort & Spa Hotel

Crystal-Deluxe-Resort&Spa

nirvana-lagoon-villa

Mirada Del Mar Kemer

Pine House Hotel Kemer

Fame Residence Kemer

Fame Residence Göynük Kemer

Fame Residence Kemer Park

Fame Hotel Kemer

Viking Star Hotel Kemer

Viking Nona Beach Kemer

Sailors Park Hotel Kemer

Novia Gelidonya Hotel Kemer

Larissa Mare Beach Hotel

Larissa Club Arkman Park

Larissa Sultans Beach Kemer

Larissa Park Hotel Kemer

Larissa Blue Hotel Kemer

Larissa Blue Resort Kemer

Larissa Garden Hotel Kemer

Larissa Hotel Kemer

Lims Bonadea Beach Hotel Kemer

Sirus Hotel Kemer

Queens Park Le Jardin Kemer

Queens Park Turkiz Kemer

Queenspark Göynük

Kemer Karmir Resort Spa Otel

Kemer Botanik Resort Hotel

Starberry Hotel Spa Kemer

Rizzi Hotel Kemer

Kilikya Palace Hotel Kemer

Kilikya Resort Çamyuva Kemer

Viking Moral Beach Kemer

Eldar Resort Hotel Kemer

Batont Garden Resort Kemer

Le Chateau De Prestige Spa & Thalasso De Lux Kemer

Mr Crane Otel Kemer

Pasha Princess Kemer

Pgs Rose Residence Kemer

Rosarium Hotel Kemer

Wassermann Hotel Kemer Dinara Hotel Kemer