Balkan Turları İçin En çok Tercih Edilen Acenta

Herkesin hayalidir tatil yapmak. Kimisi hayallerini süsleyen tatilin köylerde doğal hayatla iç içe olması gerektiğini söyler, kimisi ise hayallerini süsleyen tatili tanımlarken deniz kıyısında olmasını veya yurt dışına çıkarak gezme olarak tanımlar. Aslında bunların hepsi birer tatil planıdır. Yurt dışında gezmek için ise iki seçeneğiniz bulunmakta. Ya bireysel olarak yurt dışına tatile gideceksiniz, ya da turlara yazılarak tatile gideceksiniz. Peki Balkan turlarını denediniz mi?

Balkan turları da dahil olmak üzere tüm yurt içi ve yurt dışı tur organizasyonları konusunda profesyonel olan Ves Turizm, Ankara çıkışlı Balkan turlarıyla ve yurt içi turlarıyla ünlenmiş bir tatil tur şirketi. Şirket 1999’da kurulmasına rağmen kısa sürede müşterilerinin gönlünü kazanmış durumda. Gerek donanımlı ve ilgili personelleri gerek ise yaptıkları işin ciddiyetinin farkında olmaları, tatile gidecek insanların mutlu olmasını sağlamakta. Turlar, 4 yıldızlı otelleri içerisinde barındırmakta ve gideceğiniz tura göre iki gün, üç gün, beş gün, yedi gün, sekiz gün gibi seçeneklere sahipler. Size uygun olanına katılabilirsiniz. Üstelik oteller kaliteli, temiz ve düzenli. Oteller, ayrıca yarım pansiyon olarak çalışmakta. Yarım pansiyonu biraz açarsak, otelde sabah kahvaltısının yanında akşam yemeğiniz de dahil olmak üzere otele ait. Yani otel günde iki öğün yemeği size ücretsiz sunmakta. Bu öğünler sabah kahvaltısı sabit olmak üzere, gidilecek otele göre öğle yemeği de olabilir, akşam yemeği de olabilir.  Balkan turları için ise vize gerekmemekte. Bunu ise Balkan ülkelerinin Türkiye’den vize istememelerine bağlayabiliriz. Böylece vize derdiniz asla olmayacak. Balkanlara gitmek için alternatif yollarınız da bulunmakta. Turların içerisinde belirtildiği şekilde ister otobüsle gidilen turlardan seçebilirsiniz, isterseniz de Türk Hava Yolları ile gidilen turlardan seçebilir ve Balkan turlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ves Turizm’in balkan turlarında ise Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan gibi ülkelere ait 21 adet şehir ve 7 adet başkente gezi düzenlemekte. Böylece neredeyse tüm Balkan coğrafyasını gezmiş olacaksınız. Üstelik bunu uygun fiyat ve kaliteyi birleştirerek yapmaktalar. Müşteri memnuniyetini benimsemiş olan Ves Turizm ve çalışanları, bu sayede Ankara’nın balkan çıkışlı turları arasında bir numara oldu. Peki Balkan turlarında ne mi var? Örneğin Yunanistan’a giderek Selanik’te panoramik olarak şehri izleyebilir ve Beyaz Kule, Döner Kule, Kordon, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans döneminden kalma eserleri de görebilir, bol bol fotoğraflar çekinebilirsiniz. Ayrıca bunlarla da kalmayarak ülkemizin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün evine de Selanik’te ziyaret düzenleniyor.

Bosna – Hersek gezisinde ise Başçarşı, Sebil, Şehir Kütüphanesi, İnat evi, Latin köprüsü, Gazi Hüsrev Bey kompleksi (içerisinde cami, çeşme, saat kulesi, bedesten, medrese içerir.), İsa’nın Kutsal Kalbi Kilisesi, Morića Han gibi tarihi ve popülaritesi yüksek olan mekanları gezebilir, bol bol fotoğraf çekerek sosyal medyada da parlayabilirsiniz. Ayrıca serbest zamanlarınızda yöresel lezzetlerin de tatlarına bakabilmektesiniz. Serbest zamanlarınızda ise Boşnak Böreği, Soğan Dolması, Köfte, Boşnak Kahvesi gibi yiyecek ve içecekler ile yöresel lezzetleri tatma imkânınız da olacak. Böylece Ves Turizm ile yeni bir ülkenin lezzetlerini, kültürlerini ve tarihi hakkında yakından tanıma imkânınız da olmakta.

Saraybosna ve Belgrad turunda ise ekstra ücret ile düzenlenecek olan, şehrin savaş döneminde iki buçuk yıl direnmesinde ve yiyecek-içecek ihtiyacının karşılandığı savaş tünellerini ve müzesini gezebilir, tam manasıyla bölgenin hikayesini öğrenebilirsiniz. Ardından Belgrad’ta bulunan Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği yerde kurulmuş olan Kalemeydanı’na gidebilir, burada Nebojsa kulesi, Roma kale duvarları İstanbul kapı, Zindan kapı ve Saat kapısı, Askeri müze, Damat Ali Paşa türbesi, Victor(zafer) anıtı ve Bayraklı Camii’yi ziyaret edebilirsiniz. Ekstra ücret ödemek şartıyla burada kayıklar ile Tuna ve Sava Nehri kayık turlarına katılabilir.

Turlar, kaydolmanızdan ve yolculuğa çıkmanızdan itibaren sizlere lüks otobüsler ile ulaşım sağlamakta. Araç içinde su ve yiyecek ikramları ile yolculuğunuz sırasında size keyifli ve mutlu anlar geçirtecektir. Uçak ile yapılan tur yolculuğu ise Esenboğa Havalimanı’ndan uçakların havalanmasıyla başlıyor. Uçaklarda ise ekonomi sınıfı uçuş biletleriniz ile Balkan ülkelerine gidiyorsunuz. Ayrıca gideceğiniz şehirlerde ve Balkan ülkelerinde Türkçe konuşan yerel ve profesyonel rehberler eşliğinde de gezeceksiniz. Böylece gezdiğiniz yer hakkında ana dilinizde bilgi de alabileceksiniz. Tur programlarında belirtilen panoramik şehir turlarının da pakete dahil olduğunu belirtebiliriz.

Tur döneminde ücret dışında tutulan hizmetler olarak ise Balkan turları sırasında gezilecek olan ülkelerde bulunan müze ve ören yeri giriş ücretlerini sayabiliriz. Müze ve ören yerleri girişlerinde ücret size ait olmakta. Ayrıca yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası ücret dahilinde değildir. Otellerde gezi sırasında ekstra turlar da düzenlenmekte ve bu turlardan opsiyonlu olarak faydalanabilirsiniz. Eğer ekstra turlara da gitmeyi isterseniz, yapılacak olan ekstra turların ücretlerini de ödemelisiniz. Eğer gitmek istemezseniz serbest zaman olarak bu süreyi kullanabilirsiniz. Bu sırada kişisel olarak yapacağınız her türlü harcamalar da (yiyecek almanız, hediyelik eşya, takı, kıyafet almanız gibi) her turda olduğu gibi burada da size ait olmakta. Oteller yarım pansiyon çalıştığı için günde iki öğün yemek verilir. Verilmeyen 3. Öğün yemek ise size aittir.

Eğer siz de tatile gitmek istiyor fakat tatil için düşünme aşamasında iseniz Ves Turizm ile güvenli, huzurlu ve ekonomik olarak Balkan Turları dahil olmak üzere yerli ve yabancı ülke turları ile tatilinizi mutlu geçirebilirsiniz. Haydi hemen Ves Turizm kalitesi ile tatile!