Batı Karadeniz’in bu mitolojik şehrinde tatil yapmaya karar verdiniz ve nereleri gezeceğiniz konusunda araştırma yapıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Bu kısımda Amasra’ya tatile gidecekler için çok önemli bilgileri paylaşacağız.

Amasra’da Mutlaka Yapmanız Gerekenler

1. Mutlaka Tekne Turuna Çıkın

Amasra’yı tam olarak keşfetmek ve en güzel yerlerini yakından görmek için tekne ile seyahate çıkın. Tekne de Karadeniz’in sert dalgaları arasında Amasra sahil şeridi boyunca bir çok yeri gezme şansına 1 saat gibi bir sürede erişebileceksiniz. Tekneler hızlı bir şekilde dolmaktadır. İsminizi kayıt ederek tekne turuna başlayabilirsiniz.

2. Hediyelik Eşya Çarşısında Gezin

Tarihi yerlerin Amasra’da çok fazla korunduğundan bahsetmek zor fakat hedyelik eşya çarşısı bir çok tatil beldesinde görebileceğinizden çok daha büyük ve çeşit bakımından fazla. Fakat o kadar çok dükkanında aynı ürünleri satması küçük bir ironi olarak durmakta. Amasra seyahatinizde hediyelik eşya çarşısını gezmeyi unutmayın.

3. Müze Taraflarını Gezin

Müzesinin içerisinde çok farklı ve ilginç bir tarihi eser göremediğimi belirtebilirim. Fakat müze etrafındaki sahil şeridi güzel bir atmosfere sahip. Müzeyi gezmesenizde müze etrafını gezebilirsiniz. Zaten öyle çok ciddi beklentilerle gitmeyiniz, çok fazla gezilecek bir yeri olduğundan bahsetmek zor.

4. Amasra – Bartın Yolunda Dikkat

Amasra gezisinde en çok haz aldığım yer Bartın’dan Amasra’ya giden o eşsiz doganın hakimiyetindeki kıvrımlı yoldu. Kendi yolculunuzda bu yola dikkat ederek gidebilirsiniz. Fakat bir süre sonra fazla kıvrımlar sizi sıkabilirler.

5. Amasra Kalesini Unutmayın

Amasra’nın en popüler yerlerinden olan Amasra Kalesi görülmeye değer bir manzara ve tarihi sizlere sunuyor.

Daha önce sizde Amasra’da tatile gittiyseniz ve eşsiz gelen bir yer varsa bizlere yorumlar kısımından bildirebilirsiniz.