29 ekim turları tatili

Merhaba bu makalemizde 29 Ekim haftasında kendine zaman ayırmak isteyenler için Türkiye’nin en güzel rotalarını listeledik.

29 Ekim’de Gezilecek Yerler

şile ağva gezilecek yerler

Şile Ağva

29 Ekim Turları Saklı göl huzurlu bir gün geçirmek ve yeşilin, sessizliğin, huzurun tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir yer. Saklı bir cennet demek daha doğru olur.
Karadeniz’e kıyısı olması nedeniyle ve iki nehir arasında olan Şile Ağva’da her türlü balık bulunuyor. Balığa doyacaksınız! Eşsiz bir tabiatı var buranın, yerleşim yerleri içeri kısımlarda olduğu için burada deniz kirliliği ya da kumsal kirliliği olmuyor. Her zaman tertemiz sizi bekliyor. Oksijenin yüksek olduğu bir bölge burası.

Doğal plajları, Saklı Göl, Gelin Kayası mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasında. Gelin Kayası: beyaz olması ve duvaklı bir geline benzetilmesinden dolayı verilen bir isim.

Eşsiz tabitatıyla keşfedilmeye hazır Ağva’da, yaz kış su sporları (dere kıyısında kano, deniz bisikleti) kış aylarında fitness, doğası itibariyle trekking ve avcılık yapabilirsiniz. Ormanda yürüyüş, koşu, bisiklet, kamping gibi aktiviteler için son derece uygun olan Ağva, yazın Karadeniz’in hırçın sularında serinlemek isteyenler için de ideal. Kaplumbağa, ceylan, kurt, çakal, yaban domuzu, tilki, sincap, birçok kuş türü özellikle yalı çapkını barındıran Ağva avlanmaya da çok uygun. Temiz havayı buram buram solumak, romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenen şifalı kumsalında yürümek, dere kıyısındaki restoranlarda lezzetli balıkları tatmak da Ağva’nın keyfine varırken ihmal etmemeniz gerekenler.

istanbul adalar turu

İstanbul Adalar

İstanbul adalardan hangisi daha güzel? İstanbul’da gezilecek yerlerin başında gelen adalar özellikle yaz aylarında stresten uzağa kaçabileceğiniz yerler. Atmosferi sizi dinlendirmek için çok uygun. Trafikten sesten uzakta gezinizi yapabileceğiniz nadide yerlerin arasında. İstanbul Adalar’ın en çok tercih edilenleri; Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’dır.

Adalardan En Güzeli Hangisi

Her adanın kendine özgü güzellikleri var, en iyisi gidip görmek. Sizlere adalarda yapabileceğiniz aktiviteleri, görmeniz gereken yerleri ya da görmeden dönmeyin dediğimiz yerleri aşağıdan görebilirsiniz.

 

29 ekim turları ankara